یک شنبه ۴ آبان مصادف با شهادت حضرت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) است.

برای ظهور آن حضرت روایات و احادیث زیاد و متواتری وجود دارد که هر یک ممکن است از سوی راویان آن، با زاویه ای خاص مطرح و برداشت شود. اما تاکنون کمتر از نگاه تحلیل وضعیت ساختار اداره جهان در شرایط کنونی و ظرفیت ساختاری موجود بحث به میان آمده است که در نظر دارد به  اجمال بدان پرداخته شود.

ادامه مطلب ...

 

این روزها شاهد مشکلات فزاینده کشور هستیم، مشکلاتی که از تورم، گرانی بی‌سابقه، سختی معیشت، بی‌اعتمادی مردم نسبت به  مسئولان دولتی و خدشه به  خودباوری‌ها نشئت گرفته است. برای برون رفت از چنین وضعیتی جز تکیه  بر قدرت  ملی و تقویت آن راهی متصور نیست.

ادامه مطلب ...

 

پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، ملت‌ها كه سال‌ها تحت سلطه دو قدرت جهانی به تنگ آمده بودند، خواستند نفس راحتی بكشند كه این بار گرفتار قدرت جهنمی آمریكا شدند.
آمریكا به عنوان قدرتی بلامنازع، شعار حاكمیت نظم نوین برجهان سر داد و كشورهای مختلف جهان را دعوت به پیوستن به این نظم نمود و جهانی شدن و جهانی‌سازی را مطرح ساخت و استقرار «حكمرانی خوب» را برای كشورهای توسعه‌نیافته دیكته كرد.

ادامه مطلب ...

 

هرچند كروناویروس آسیب‌های جدی از لحاظ تلفات انسانی و اقتصادی به جامعه ایران وارد نمود ولیكن فرصت‌های كم‌نظیری در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ايجاد كرده استكه در صورت شناخت و استفاده از آن می‌توان برای تحقق شعار سال كه جهش تولید ‌می‌باشد، به خوبی بهره‌مند شد.

ادامه مطلب ...

 

نمایندگان منتخب باید هرچه سریع‌تر از یکدیگر شناخت پیدا کنند و ظرفیت مجلس یازدهم مورد ارزیابی قرار گیرد تا با توجه به این ظرفیت بتواند بر نقاط ضعف درونی و تهدیدات محیط پیرامونی غلبه کند.

ادامه مطلب ...

 
مطالب بیشتر...