دبیرکل جامعه اسلامی مدیران تاکید کرد: طرح تحقیق و تفحص از وزارت اقتصاد و سازمان بورس اوراق بهادار در صحن علنی مجلس تصویب و به سرعت اجرایی شود.


محمد ناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس برای تصویب طرح تحقیق و تفحص از وزارت اقتصاد و سازمان بورس نوشت که متن آن به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

باسلام و احترام؛

همانطور که از نارضایتی وسیع مردم از مدیریت بازار سرمایه و سازمان بورس اوراق بهادار کشور متوجه شده اید، ظلم بزرگی در حق بسیاری از اقشار ضعیف جامعه صورت گرفته و سرمایه‌های بسیاری از مردم در این فشار اقتصادی نابود شده است.

اگر چه بیش از ۶ ماه از این سوء مدیریت کلان اقتصادی می‌گذرد، اما همچنان پاسخ قانع کننده‌ای به مالباختگان داده نشده و اقدام جبرانی صورت نگرفته است. نحوه دعوت رئیس دولت، از مردم برای حضور در بازار سرمایه اگر چه ناشی از سوء مدیریت بوده، اما بعد از آن این امکان وجود داشت با ورود سایر بخش ها، شرایط اصلاح و در نهایت به نفع مردم خاتمه داده شود. اما با وجود فرصت کافی برای اصلاح مسیر غلط طی شده، اقدام شایسته‌ای صورت نگرفته است.

به همین جهت مردم سکوت مجلس محترم را جایز نمی‌دانند وحداقل انتظار این است که طرح تحقیق و تفحص از وزارت اقتصاد و سازمان بورس اوراق بهادار در صحن علنی مجلس تصویب و به سرعت اجرایی گردد. در این راستا جامعه اسلامی مدیران آمادگی دارد با شما نمایندگان ملت شریف ایران همه گونه همکاری لازم را به انجام برساند.

محمد ناظمی اردکانی

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران

 

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران خطاب به رئیس جمهور کره جنوبی نوشت: از سوی ملت ایران از جنابعالی می‌خواهم نسبت به پرداخت بدهی 8 میلیارد دلاری خود به دولت جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایید و در مسیر اشتباهی که پای نهادید اصرار نورزید.  

ادامه مطلب ...

 

دبیرکل جامعه اسلامی مدیران خطاب به رئیس جمهور کره جنوبی نوشت: از سوی ملت ایران از جنابعالی می‌خواهم نسبت به پرداخت بدهی 8 میلیارد دلاری خود به دولت جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایید و در مسیر اشتباهی که پای نهادید اصرار نورزید.


 

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، محمدناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور کره جنوبی به پیگیری مطالبات نفتی ایران از این کشور پرداخت.

متن نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جناب آقای مون جه این

رئیس جمهور محترم کره جنوبی

باسلام و احترام؛

تاریخ همواره به درستی در باب روابط بین کشورها وقایع را ثبت کرده و پیش روی نسل های جدید قرار داده است. همانطور که منش گذشتگان امروز در معرض قضاوت قرار دارد، تصمیمات و عملکرد امروز ما نیز مورد مداقه فرزندان ما خواهد بود.

حاکمان بسیاری تا به امروز در نقاط مختلف دنیا بر مسند مدیریت جامعه بوده اند و تاثیرات متفاوتی در پهنه گیتی به یادگار گذاشته اند. اما کمتر کسی عملکرد حاکمان پیشین را به پای آن افراد گذاشته و اغلب کشورها تاوان تصمیمات غلط حاکمانشان را پس داده اند. لذا توجه به عزت و آبروی ملی در تعاملات بین المللی از جایگاه بسیار بالایی برخودار است.

خلقت انسان از بدو هستی بر مبنای آزادی صورت گرفته و تمایل به استقلال یکی از نیازهای فطری بشر است. تنها عوامل محدود کننده آزادی انسان، حقوق حقه الهی و حقوق دیگران است. اگر عامل دیگری آزادی را در سطوح مختلف محدود کند باید متوجه شویم که مسیر را اشتباه طی کرده ایم. جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور مستقل و آزاد همواره در تعاملات بین المللی نسبت به تعهدات خود مسئولیت پذیر بوده و به دور از هیاهو و تبلیغات، در سطح بین الملل تاثیرات گسترده ای را رهبری کرده است. به طوری که در سال های اخیر دشمنان جمهوری اسلامی نیز بر پایبندی ایران به وظایف خود صحه گذاشته اند.

اگر چه حاکمان بی تدبیر ایالات متحده با نقض تمامی قوانین انسانی و بین المللی، با اعمال تحریم ها مشکلاتی را برای اقتصاد ایران ایجاد کرده اند، اما با تدابیر صورت گرفته، مردم ایران با شتاب به سوی خودکفایی مبتنی بر استقلال در حال حرکت هستند. داده های اقتصادی اخیر در بسیاری از حوزه ها موید این مدعاست.  مضافا باید در تاریخ ثبت شود که فشارهای ظالمانه آمریکا حتی با شیوع ویروس منحوس کرونا کاهش نیافته و در واقع تبدیل به جنایت علیه بشریت شده است.

آقای مون، تداوم شکست های آمریکا در قبال ایران، روز به روز  نفوذ این کشور را در سطح بین المللی کاهش داده و با مقاومت های شجاعانه مردم ایران این روند چندین ساله، با شتاب بیشتری در حال طی مسیر می باشد. با این اوصاف، کلیه دولت هایی که در این مسیر، به ناحق و برخلاف قوانین و عرف دیپلماتیک از انجام تعهدات و وظایف خود سرباز می زنند و تحت تاثیر زورگویان قرار می گیرند، در واقع ناتوانی و ترس خود را به جهان مخابره می کنند. این میزان انفعال در برابر ترامپ و دولتش که حتی در کشور خود با مشکلات عدیده ای روبرو هستند جای تعجب بسیار دارد.

در پایان از سوی ملت ایران از جنابعالی می خواهم نسبت به پرداخت بدهی ۸ میلیارد دلاری خود به دولت جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایید و در مسیر اشتباهی که پای نهادید اصرار نورزید. فرهنگ مردم شما فرهنگ وفای به عهد، انضباط و دقت است، لذا سریعا به مبانی اخلاقی جامعه خود رجوع کنید. مراودات کشور ایران وکره جنوبی دارای سابقه ای طولانی است و افرادی که ترس بر آنان مستولی شده نمی توانند در دراز مدت بر اراده دو ملت که بر تعامل با یکدیگر استوار است، خللی ایجاد کنند.

 

محمد ناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران در نامه‌ای خطاب به  لوئیس فراخان رهبر مسلمانان ایالات متحده آمریکا، از مواضع وی در شرایط کنونی آمریکا تقدیر کرد.

ادامه مطلب ...

 

در ايام سراسر خون و اندوه عزاداري آقا اباعبدالله الحسين (ع)، انقلاب اسلامي ايران يكي از چهره‌هاي پرفروغ خود را از دست داد. چهره‌اي كه در تاريخ پرفراز و نشيب سياسي ايران بي‌بديل و كم‌نظير بود. او براي پيروزي انقلاب اسلامي در رويارويي با رژيم سفاك شاه، سخت‌ترين شكنجه‌ها را تحمل كرد و قريب پانزده سال از عمر خود را در سيه‌چال‌هاي شاه سپري نمود. به طوري كه مبارزين او را نماد صبر و مقاومت مي‌شناختند. او از زماني كه پاي در راه مبارزه گذاشت، لحظه‌اي درنگ نكرد و عقب‌نشيني ننمود. به آرمان‌هاي انقلاب سخت وفادار ماند و هدف را گم نكرد و در مسيري حركت مي‌كرد كه بر اصول اسلام عزيز استوار بود.

ادامه مطلب ...

 
مطالب بیشتر...